Kalcio vaidmuo žmogaus organizme

Kalcis yra vienas iš žmogaus organizmą sudarančių elementų. 99% viso kalcio yra skeleto ir dantų sudėtyje. Skeletas yra žmogaus atramos aparatas ir kartu kalcio saugykla. Atsiradus kalcio deficitui, kauluose esantis kalcis gali būti išskiriamas į kraują ir tokiu būdu garantuoti genetiškai apibrėžtą kalcio balansą kraujyje ir kauluose.
Kalcis yra aktyviausias elementas tokiuose žmogaus organizmo procesuose kaip raumenų reakcija, kraujo krešėjimas, ląstelių konglomeracija, nervinių impulsų sklidimas, širdies ritmikos signalų perdavimas.
JAV sveikatos apsaugos įstaigų duomenimis, suaugęs žmogus turi kas dieną gauti 800 mg. kalcio, o nėščios ir maitinančios moterys bei vyresnio amžiaus žmonės - ne mažiau kaip 1500 mg, vaikai - 1000 mg. kalcio. Skirtinguose maisto produktuose kalcio kiekis skiriasi, pavyzdžiui mėsoje jo yra daugiau, negu augaliniuose produktuose.
Tačiau kalcio įsisavinimą žmogaus organizme lemia kalcio jonizacijos laipsnis ir maisto produktuose esančių augalinių rūgščių, vitamino D ir riebalų įtaka. Dėl to faktiškai mes galime įsisavinti tik 20% - 30% viso su maistu gaunamo kalcio.
Esant tokiam žemam biologiniam kalcio įsisavinimui sunku patenkinti organizmo kalcio poreikius. Kalcio deficitas gali sukelti įvairius susirgimus ir fiziologines anomalijas. Priskaičiuojama apie 200 įvairių kalcio deficito sukeltų susirgimų.

Kalcio trūkumas gali sukelti šiuos sveikatos sutrikimus

Kūdikiams: sulėtėjęs vystymasis, vėlyvas atsistojimas, nesukaulėjusi kaukolė, pavėlavęs dantų kalimasis, išgąstis ir šaukimas miego metu, prakaitavimas naktį, miego sutrikimas, skonio sutrikimas, plikimas, traukuliai, rachitas, kreivos kojos, pavėlavęs vaikščiojimas, periodiški skausmai pilvo srityje, “gaidžio krūtinė” ir skausmas krūtinkaulyje, plonos, mažos ir silpnos pirštų falangos.

Paaugliams: skausmai augimo proceso metu, galūnių traukuliai, greitas nuovargis, perteklinis sapnavimas, blogas miegas, atminties pablogėjimas, dažni peršalimai, alergija, kaulų suminkštėjimas, sulėtėjęs vystymasis, mažas ūgis.

Vidutinio ir vyresnio amžiaus asmenims: osteoporozė, galūnių silpnumas ir tirpimas, skausmai ir diskomfortas juosmens srityje, pakumpimas, klimakterinis sindromas, hipertonija, cukrinis diabetas, vidurių užkietėjimas, mieguistumas, bendro pobūdžio negalavimas, traukuliai, psichastenija, akmenligė, ūgio sumažėjimas, širdies ir galvos smegenų kraujagyslių ligos, silpnaprotystė, kraujagyslių sklerozė, onkologiniai susirgimai.

Nėščioms moterims: skausmai ir diskomfortas juosmens ir nugaros srityje, galūnių jautrumo sumažėjimas, raumenų spazmai, traukuliai, sąnarių reumatizmas, dantų trapumas, vaisiaus išsigimimas, nepakankamas pieno išsiskyrimas, plaukų ir odos žvilgesio praradimas, senėjimo proceso pagreitėjimas, alergija, reumatas.

Moterims: maudžiantis skausmas kojose ir juosmenyje, nemiga, bloga atmintis, galvos svaigimas, pastovus negalavimas, skydliaukės disfunkcija, vidinės sekrecijos sutrikimai, raumenų silpnumas, odos žvilgesio ir elastingumo praradimas, greitas senėjimas, alergija, reumatas.

Lūžus kaulams dėl sumažėjusio judėjimo pas sergantįjį išsivysto kalcio apykaitos procesų disbalansas. Per 5 - 6 savaites žmogus praranda 1 - 2% kalcio, dėl to išsivysto kita būklė - osteoporozė.

Norėdama suteikti žmogaus organizmui galimybę racionaliai papildyti kalcio kiekį, Tianshi korporacija sukūrė visą eilę kalciu praturtintų produktų. Pagrindinė žaliava šių produktų gamybai yra stambiųjų raguočių kaulai. Bioinžinerijos technologijų pagalba kaulų audiniuose esantis kalcis paverčiamas organinių kalcio junginių jonine forma. Tokie kalcio junginiai yra ypač lengvai įsisavinami plonajame žarnyne (90 – 100%).